Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkskoc-sistem

KoçSistem

​1945 yılında kurulan KoçSistem, 70 yıllık deneyimini, yenilikçi teknolojileri ile birleştirerek müşterilerinin “iş”ini güvenle geleceğe taşımak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bilgi teknolojileri sektörünün öncü ve lider şirketi KoçSistem, fark yaratma ve rekabetçi projeler üretme kabiliyetiyle sektör ortalamalarının üstünde çift haneli büyüme ivmesini son 7 yıldır sürdürüyor. Şirket, 2014 yılında da %22’lik büyüme rakamına ulaştı.

KoçSistem, küresel arenadaki yolculuğunda karşısına çıkan fırsatları etkili bir biçimde değerlendirmeye devam ediyor. İngiltere ve Almanya başta olmak üzere Avrupa pazarlarında, sayısal yayıncılık ürünü Pixage gibi kendi geliştirdiği yazılım ve çözümleriyle başarılı bir yol çiziyor. Türkiye’nin ilk yerli sayısal yayıncılık yazılımı da olan Pixage, 2012 yılında The European IT Excellence Awards tarafından “Avrupa’da Yılın Teknoloji Çözümü” ödülüne KoçSistem’e kazandırdı.

IDC’nin 2014‘te açıkladığı rapora göre, kurumsal bulut bilişim hizmetleri markası Maximus ile Türkiye Kurumsal Bulut pazarı lideri olan KoçSistem, dünyanın lider veri merkezi şirketlerinden Zenium Technology Partners ile Türkiye’nin en büyük veri merkezi İstanbul One projesini de ülkemize kazandırıyor.

70 yıllık teknoloji birikimi ve tecrübelerini KoçSistem Azerbaycan MMC adı ile kurduğu şirketle Azerbaycan pazarına da taşıyan KoçSistem; ülkenin önde gelen kurum ve kuruluşlarına hız, verimlilik ve rekabet avantajı sağlayacak teknolojiler sunuyor.

e-Fatura alanında Türkiye’nin ilk özel entegratörlerinden biri olan şirket, e-Fatura çözümünü bulut mimarisi modeli ile sunarak bu alandaki farkını da ortaya koyuyor; ayrıca e-Devlet ürün portföyünü; e-Defter ve e-Arşiv gibi çözümleri ile genişletmeyi sürdürüyor.

Yeni iş modelleri ile de fark yaratan KoçSistem, teknoloji alan uzmanı firmalarla işbirlikleri yaparak oluşturduğu “Ekosistem” ile portföyünü zenginleştirirken sektörün gelişimine de katkı sağlıyor.

KoçSistem, Avrupa’nın geleceğine karar veren Ar-Ge Ekibinde!
Ar-Ge merkezi sertifikasını 2011 yılında teslim alan KoçSistem, 100’ü aşkın Ar-Ge personeliyle araştırma, geliştirme ve yenilik çalışmalarına devam ediyor. Ar-Ge merkezinde müşterilerinin mevcut ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler geliştirmeye odaklanan şirket, aynı zamanda stratejik olarak kalıcı, sürdürülebilir, geleceğe dönük ve uzun vadeli ürünler geliştirmek üzere yürütülen küresel Ar-Ge projelerinde de yer alıyor.

Avrupa Birliği’nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirmek üzere oluşturduğu EUREKA ITEA 3 Organizasyonu’ndaki sekiz farklı Ar-Ge projesinin iş ortağı olan KoçSistem, son olarak gelen davet ile platformun yönetim kurulu üyeleri arasında yerini aldı. Şirket, yeni görevi ile Avrupa’nın geleceğini şekillendirecek Ar-Ge projelerinin belirlenmesinde de söz sahibi olacak.

Projeleri ile 11.000 fidan dikti, ülke genelinde yaklaşık 20 hektar alanı ağaçlandırdı!
KoçSistem’in kurucu şirketleri arasında yer aldığı, kurumsal sosyal sorumluluk projeler ağı olan Yeşil Bilgi Platformu; işbirliğine açık yapısı, gönüllülüğü esas alan çalışma felsefesi, sayısı 5000’i bulan gönüllü elçileri ve 30’dan fazla iş ortağı ile küresel ısınmadan iklim değişikliğine, suyun doğru kullanımından orman yangınlarına çevre sorunlarına dikkat çeken proje ve uygulamalar hayata geçiriyor.

KoçSistem ise, Yeşil Bilgi Platformu çatısı altında yaptığı çalışmalarla doğaya bıraktığı karbon ayak izini azaltıyor. 2014 verilerine göre şirket, yaptığı çevreci uygulamalarla enerji kullanımında yaklaşık 1.512.518 kWh tasarruf sağladı.

kocsistem.com.tr