08.07.2015

Fiat Ægea Koç Holding’i ziyaret etti

4 dk

Fiat Ægea Koç Holding’i ziyaret etti

Tofaş’ın Gururu Fiat Ægea Koç Holding’i ziyaret etti!  Fiat’ın Ægea proje ismi ile 2015 İstanbul Autoshow’da ön gösterimi yapılan yeni kompakt sedanı, Koç Ailesi ve Holding üst düzey yöneticilerine detaylı olarak tanıtıldı. Koç Holding’de gerçekleştirilen etkinlikte; Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ve Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu yeni kompakt sedanı yakından incelerken, Fiat Marka Direktörü Okan Baş’tan detaylı bilgi aldı.

 Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç yaptığı açıklamada yeni kompakt sedanın üretileceği Tofaş’ın Bursa fabrikasının FCA’in EMEA Bölgesi’ndeki en gelişmiş üretim merkezlerinden biri olduğunu hatırlattı.  Mustafa V. Koç, Ægea projesinin dünya çapında önemli bir örnek teşkil ettiğine dikkat çekerken başarısı ile de FCA ve Tofaş için önemli bir hamle olacağına inandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemiz otomotiv sanayinin dünya ile entegrasyonu ve Ar-Ge alanında gerçekleştirdiğimiz atılımlar  hem ekonomimize önemli katma değer sağlıyor hem de rekabet avantajımızı güçlendiriyor. Otomotiv sanayimizin bugün geldiği nokta hepimizi gururlandırıyor. Biz de Koç Topluluğu olarak, ülkemize ve sanayimize olan inancımız ile yatırımlarımızı var gücümüzle sürdürüyor, Ar-Ge gücümüzü artırmak için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri de Tofaş’ın yeni projeleridir. Fiat Ægea Projesi, Türkiye’nin binek otomobil Ar-Ge’sinde rüştünü global anlamda ispat ettiği, bizlere yeni ufuklar açacak bir girişimdir. Tofaş, Kasım’da ülkemizde satışına başlayacağı bu güzel otomobil ile başarılarını daha da öteye taşıyacak. Yeni Sedan’ın özellikleri itibariyle, hem Türkiye’de hem de yurtdışı pazarlarda önemli bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyorum. Bugüne kadar bu projede çalışan, emek veren, projenin hayata geçirilmesinde rol oynayan tüm çalışanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.”

 FCA Stil Merkezi ve Tofaş Ar-Ge ile işbirliği ile geliştirilen yeni kompakt sedan, WCM - Dünya Klasında Üretim’de Altın Seviyeye ulaşan, dünyanın en iyi ve yenilikçi üretim tesislerinden biri olan Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilecek. Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni Fiat kompakt sedan, EMEA bölgesindeki 40 ülkede de kademeli olarak satışa sunulacak. Fiat’ın yeni kompakt sedanı Ægea proje ismiyle, İstanbul Autoshow 2015 kapsamında görücüye çıkarak tüm dünyaya aynı anda tanıtılmış ve otomobil severlerden tam not almıştı. Türkiye’yi batıya bağlayan Ege Denizi’ne atıfta bulunan proje ismi; aynı zamanda Fiat Chrysler Automobiles tarafından stratejik olarak her zaman büyük önem taşıyan Türkiye’ye övgü niteliği de taşıyor.

İlgili Basın Bültenleri

15.10.2021

KOÇ TOPLULUĞU GELENEKSEL ‘ANADOLU BULUŞMALARI’NIN 29’UNCUSUNU DÜZENLEDİ

İndir
12.11.2020

KOÇ HOLDİNG’İN 12’NCİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU YAYINLANDI. KOÇ HOLDİNG SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARINDA “GELECEĞE. BİRLİKTE” YAKLAŞIMI İLE İLERLİYOR

İndir
24.09.2020

KOÇ HOLDİNG CEO’SU LEVENT ÇAKIROĞLU DÜNYA EKONOMİK FORUMU’NUN CEO EYLEM GRUBU’NDA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDİYOR

İndir
07.11.2019

İSTANBUL BİENALİ’NİN BU YILKİ TEMASINDAN İLHAM ALAN KOÇ HOLDİNG’DEN PLASTİK ATIK TAAHHÜDÜ

İndir
19.08.2019

STEVIE’DE YILIN İNSAN KAYNAKLARI DEPARTMANI VE YILIN ŞİRKETİ ÖDÜLLERİ KOÇ HOLDİNG’İN

İndir
10.05.2019

VENEDİK BİENALİ TÜRKİYE PAVYONU FIAT SPONSORLUĞUNDA KAPILARINI AÇIYOR

İndir