22.07.2017

Koç Holding Chatham House’un Kurumsal Ortağı Ve ‘Türkiye Projesi’nin Ana Destekçisi Oldu

4 dk

Koç Holding Chatham House’un Kurumsal Ortağı Ve ‘Türkiye Projesi’nin Ana Destekçisi Oldu

Koç Holding, dünyanın en etkili düşünce kuruluşları arasında yer alan Chatham House’un kurumsal ortağı ve ‘Türkiye Projesi’nin ana destekçisi oldu. Türkiye’nin jeopolitik pozisyonunun dünya istikrarı ve güvenliği üzerindeki etkisi konusunda çalışmalar yürüten Türkiye Projesi, ayrıca “One Belt, One Road” (Bir Kemer, Bir Yol) olarak bilinen “Yeni İpek Yolu” girişiminde Türkiye’nin konumlandırılması ve Türkiye-Avrupa ilişkileri konularında çalışacak. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç da Chatham House’un Mütevelli Heyeti’ne katıldı.
    
 1920 yılında kurulan ve Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü olarak da bilinen Chatham House’tan yapılan açıklamada, Koç Holding’in Türkiye’nin lider ticari topluluğu olduğu vurgulandı. Açıklamada, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç’un da, Chatham House Mütevelli Heyeti’ne katıldığı belirtilirken, Ali Y. Koç’un küresel ve bölgesel ölçekte, sosyal, toplumsal ve ekonomik konulardaki tecrübesi ve görüşleri ile Mütevelli Heyeti’ne katkı sağlayacağı vurgulandı. Chatham House Mütevelli Heyeti, Birleşik Krallık eski Başbakanlarından Sir John Mayor’un başkanlığında faaliyetlerini yürütüyor.

     Koç Holding, Chatham House bünyesindeki ‘Türkiye Projesi’nin ana destekçisi oldu 
 İmzalanan ortak niyet bildirgesi kapsamında Koç Holding, Chatham House bünyesindeki ‘Türkiye Projesi’nin de ana destekçisi olarak yer alacak. Türkiye’nin jeopolitik pozisyonunun dünya istikrarı ve güvenliği üzerindeki etkisi konusunda çalışmalar yürüten Türkiye Projesi, ayrıca “One Belt, One Road” (Bir Kemer, Bir Yol) olarak bilinen “Yeni İpek Yolu” girişiminde Türkiye’nin konumlandırılması ve Türkiye-Avrupa ilişkileri konularında çalışacak.

     Ali Y. Koç: “Türkiye odaklı böylesine önemli bir projeyi desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz.” 
 Uluslararası alanda önde gelen düşünce kuruluşlarından Chatham House ile iş birliğine gitmekten ve Türkiye odaklı böylesine önemli bir projeyi desteklemekten mutluluk duyduklarını belirten Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç, şöyle devam etti: “Sağladığımız iş birliği ile Chatham House gibi uluslararası ilişkilerde etkili ve referans alınan bir düşünce kuruluşunun çalışmalarında Türkiye masasının varlığını korumayı ve araştırmaların devamlılığı için destek sağlayacak olmayı çok önemsiyoruz. Öte yandan, dış politika, iş dünyası ve sivil toplum alanlarında çok değerli uluslararası isimlerin bir arada olduğu Chatham House Mütevelli Heyeti’nde ülkemizi temsil edecek olmaktan ötürü de gurur duyuyorum. İş birliğimizin uzun soluklu ve fayda yaratan bir kapsama ulaşmasını diliyor, birlikte projeler geliştirmek için heyecan duyuyoruz.”

     Dr. Robin Niblett: “Türkiye’nin stratejik konumuna gereken önemin verilmesi konusunda kararlıyız.” 
 Açıklamada görüşlerine yer verilen Chatham House Direktörü Dr. Robin Niblett ise şunları söyledi: “Uluslararası politikaların geliştirilmesi konusunda, Türkiye’nin stratejik bir rolü var. Chatham House olarak bu stratejik konuma gereken önemin verilmesi konusunda kararlıyız. Türkiye Projesi’ni destekledikleri için Sayın Koç’a ve Koç Holding’e teşekkürlerimizi sunuyorum Chatham House’un, Sayın Koç’un katkı ve uzmanlığından faydalanacak olmasından memnuniyet duyuyorum.”
 

İlgili Basın Bültenleri

15.08.2020

KOÇ TOPLULUĞU ‘EN İYİ İŞ YERLERİ’ LİSTESİNDE BU YIL DA ZİRVEDE.

İndir
11.07.2020

KOÇ’TA PANDEMİ DÖNEMİ

İndir
09.06.2020

KOÇ TOPLULUĞU DİJİTAL KARİYER BULUŞMALARI İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

İndir
28.05.2020

KOÇ TOPLULUĞU STAJI ONLİNE’A TAŞIDI

İndir
15.05.2020

KOÇ TOPLULUĞU’NDA KORONAVİRÜS SEFERBERLİĞİ

İndir
13.02.2020

KOÇ HOLDİNG “MLMM 4.0” ATAĞINI TÜPRAŞ İLE BAŞLATTI

İndir