Koç Holding’in öğrencilere özel bir festival yaratmak amacıyla 2006’da başlattığı Koç Spor Fest (KSF) ile 15 yılda 41 üniversitede toplam 120 festival düzenlenmiştir. Sporun sağlıklı bireyler ve toplumlar yarattığı inancıyla Koç Holding, 2009’da Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlenmiştir. “Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları”nı bünyesine katan KSF, üniversiteler arasında düzenlenen en prestijli spor etkinliği ve Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor organizasyonu olma özelliğini kazanmıştır.
Yıl boyunca 200’e yakın üniversiteden 63 branşta 26 bini aşkın sporcu misafir edilirken, müsabakalarda başarılı olan sporcu ve takımların bir kısmı, Koç Holding desteğiyle uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etmektedir.
 
KSF, Topluluk şirketleri olarak bir arada gerçekleştirilen en büyük proje olma özelliğini de taşımaktadır. KSF, 2019’da Arçelik, Avis, Aygaz, Beko, Bilkom, Fiat, Ford, Koçtaş, Opet, Setur, Tat, Tüpraş ve Yapı Kredi markalarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
“KSF Talks” adı altında gerçekleştirilen söyleşi ve panellerle konu yelpazesi sporun farklı dalları, beslenme, kariyer, toplumsal cinsiyet eşitliği, dijital dönüşüm gibi alanlara uzanan içerikler, alanında uzman isimlerin katılımıyla üniversitelilerle buluşturulmuştur.
2019’da gençler arasında bireysel bağışçılığa ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla, “Adım Adım Kampüs Koşuları” KSF bünyesine katılmıştır.
Her yıl yüzlerce tedarikçi, 250 kişilik bir ekiple hazırlık ve saha süreci tamamlanan KSF’nin yarattığı ekosistem, binlerce sporcunun müsabakalar için geldiği şehirlerde yarattığı etkiyle birleşerek yerel ekonomiyi canlandırmaktadır. KSF, 2019’da 7 üniversiteyi ziyaret etmiş; büyük final Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. 19 Mayıs’ın 100’üncü yılı vesilesiyle yerel yönetim ve üniversite iş birliğinde gerçekleştirilen halk yürüyüşüne KSF ev sahipliği yapmış, 1.919 metrelik Türk bayrağı 50 bini aşkın kişi tarafından omuzlarda taşınmıştır.
KSF’yi daha fazla branşa ev sahipliği yaparak daha geniş kitlerlere ulaşan bir proje yapmak adına, 2016’da kış sporları da projeye dâhil edilmiştir. 2020’de Erzurum Palandöken’de gerçekleştirilen kayak ve snowboard yarışlarına 45 üniversiteden 600’ü aşkın öğrenci katılmıştır.