Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkskidzania

KidZania

​Deprem Simülasyon Merkezi

Çocukların gelişimini pozitif yönde etkileyen ve öğrenmeyi eğlenceye dönüştürerek daha bilinçli nesiller yaratan projelere destek vermek Koç Topluluğu için her zaman öncelikli konular arasında yer almıştır. Dünya genelinde 14 ülkede 17 merkezi bulunan KidZania Çocuk Cumhuriyetleri'nin 2014 senesinde İstanbul’da açılması ile de, başta Koç Holding olmak üzere birçok Koç Topluluğu şirketi projeyi büyük bir memnuniyet ile sahiplenmiştir.

4-14 yaş arası çocuk ve gençlere 90 farklı meslek grubunu deneyimle fırsatı sunan projeye, Koç Holding de bir deprem simülasyon merkezi ile destek vermektedir. 9 ve üzeri yaş gruplarının faydalanabildiği etkinlik alanında; deprem öncesi, sonrası ve sırasında yapılması gerekenler küçük ziyaretçilere aktarılmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nin desteği ile yürütülen proje sayesinde katılımcılar öncelikle teorik bir ders almakta, dersin ardından yaşanan deprem deneyimi sırasında ve sonrasında ise uygulamalı bir program sunulmaktadır.

Deprem hattında bir ülke olarak konuya ilişkin farkındalığın yükseltilmesi ve bilincin artırılması gerekliliğine inanan Koç Holding, bu proje ile depreme yönelik eğitimi en küçük yaşlara indirmekte ve böylece toplum geneline yaymaktadır.


KidZania İstanbul