Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkskoc-spor-fest

Koç Spor Fest

Koç Holding, Topluluk şirketleri ile birlikte, müzik ve eğlenceyi üniversitelere taşımak, öğrencilere özel bir festival yaratmak ve bunu gelenekselleştirmek adına 2006 yılında Koç Spor Fest’i başlatmış olup, 10 yılda 34 şehir gezerek 89 festival düzenlemiştir. 2016 yılında ziyaret edilecek 9 farklı lokasyon ile binlerce gence daha ulaşılması planlanmaktadır.

Sporun, hayat kalitesini artırdığına ve hem fiziksel hem de ruhsal açıdan daha sağlıklı bir toplum yarattığına inanan bir kurum olarak Koç Holding, Koç Spor Fest kapsamında 2009 yılı itibarıyla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlenmiştir. Böylece, üniversiteler arasında düzenlenen en prestijli spor etkinliği ve aynı zamanda Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu “Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları” adını alarak festivalin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bu girişim ile Koç Fest; spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik festivali unvanını almıştır.

Koç Holding 2016 yılı itibarıyla, Üniversite Spor Oyunları sponsorluğuna kış oyunlarını da dahil ederek daha geniş bir platforma yayılma ve mücadele edilen branş sayısını daha da artırma imkanı bulmuştur.

Yıllar içinde izleyici ve branş sayısında izlenen artışı, katılan üniversite sayısı takip etmiş ve Koç Spor Fest Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonlarından biri haline gelmiştir. Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’nda, her yıl 50’den fazla branşta 185 üniversiteden 25.000’in üzerinde sporcu yarışmaktadır. Müsabakalarda başarılı olan sporcu ve takımların bir bölümü, Koç Holding’in desteğiyle, düzenli olarak uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etmektedir.

2011 yılında etkinliklerin sosyal medya ile entegrasyonunu sağlamak adına Türkiye’de ilk kez bir etkinlik alanında RFID (Radio-Frequency Identification) teknolojisini kullanan Koç Spor Fest, üniversite öğrencilerine bu teknoloji ile tanışma fırsatını sunmuştur. 2015 yılından itibaren bu alanda bir yeniliğe gidilerek iPad sosyal medya entegrasyonu uygulanmaya başlanmıştır. Üniversiteli öğrencilerin festival alanlarında yaşadıkları tüm güzel anlar, sosyal paylaşım platformlarına taşıyarak bu unutulmaz anları ölümsüzleştirilmiştir. Gerçekleştirilen bu uygulama ile Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’na olan ilginin artırılması hedeflenmiş ve son 6 yılda 36 milyondan fazla kişiye ulaşan entegrasyon ile proje amacına ulaşmıştır.

Koç Spor Fest, 2016 yılında kış oyunlarının da eklenmesi ile birlikte toplam 8 lokasyonu ziyaret edecek ve büyük finalini yaklaşık 5.000 öğrencinin katılımıyla Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirecektir.


kocsporfest.com.tr