Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Dayanıklı Tüketim

Dayanıklı Tüketim

Avrupa’da toplam satışlarda üçüncü büyük beyaz eşya şirketi olan Arçelik A.Ş. Türkiye’de liderliğini korurken, Romanya’da Arctic ve Güney Afrika’da Defy markaları ile pazar liderliğini sürdürmüştür.

Arçelik A.Ş. global büyüme stratejisi doğrultusunda Pakistan’ın lider beyaz eşya şirketi Dawlance’ı bünyesine katmıştır.

Global markası ve Avrupa solo beyaz eşya pazarı lideri Beko; Avrupa’da pazar payını artırırken, fiyat endeksini korumuştur. Avrupa’da toplam beyaz eşya pazarında 2’nci konumda olan Beko; Fransa, Polonya, İspanya, Almanya ve İtalya gibi önemli pazarlarda başarı grafiğini korumuş; ankastre pazarında büyüyerek İngiltere’deki lider konumunu sağlamlaştırmıştır.

Arçelik A.Ş. pazar çeşitlendirmesi hedefi doğrultusunda Güneydoğu Asya bölgesine ihracatını artırmış, 2016 yılında Tayland fabrikasında seri üretime başlamış, Malezya ve Vietnam’da kurduğu satış ve pazarlama şirketleriyle bölgedeki yayılımını artırmıştır.

Ev elektroniğinin tüm kategorilerinde ürün sunan tek Avrupalı üretici Grundig; Almanya, İskandinavya ve İngiltere’de beyaz eşya pazarında büyümesini sürdürmüştür. Ayrıca; İspanya, İtalya, Belçika, Hırvatistan, Fransa, Avusturya ve Güney Afrika pazarlarında beyaz eşya gamını tüketicilerin beğenisine sunmuştur.

​Dayanıklı Tüketim Grubu Şirket ve Marka Listesi