Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksarcelik-lg-klima

Arçelik-LG

Arçelik-LG, Orta ve Yakın Doğu ile Avrupa’nın en büyük klima üreticisidir.
2000 yılında 300 bin adet üretim kapasitesi ile faaliyete başlayan Arçelik-LG, bugün yıllık 1,5 milyon adet üretim kapasitesi ve yıllık ortalama 852 personeliyle Orta ve Yakın Doğu ile Avrupa’nın en büyük klima üreticisi olarak yoluna devam etmektedir.

Şirket; yenilikçi yaklaşımı, güçlü teknolojik altyapısı, geniş dağıtım ve servis ağı sayesinde elde ettiği %50,5’lik pazar payıyla yurt içinde lider konumundadır. Arçelik-LG’nin klima üretiminin yaklaşık %29’u, başta Avrupa ve Afrika pazarları olmak üzere, birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

Arçelik-LG’nin tasarladığı, Wi-Fi teknolojisine sahip uzaktan erişimli klima projesi CONNECT, 2017 yılı içerisinde tamamlanmış ve satışa sunulmuştur.

Arçelik-LG ortaklık anlaşmasının yenilenmesi ile birlikte oluşturulan “Ticari Klima Yol Haritası” kapsamında 4HP kapasiteli VRF (Variable Refrigerant Flow) dış ünite geliştirme projesi hayata geçirilmiş ve ilk VRF dış ünite üretimi olarak piyasaya sunuma hazır hale getirilmiştir.

2018 yılı itibarıyla Türkiye ve Avrupa pazarlarına sunulmak amacıyla, daha çevreci R32 soğutucu akışkan ile ürün tasarım projeleri başlatılmıştır. Yerli üretim olarak, ithalat ağırlıklı sektörde rekabet üstünlüğü kazandıracağı öngörülen ürünlerin, 2018 Şubat ayından sonra pazarda yer alması planlanmaktadır.

Geleceğe yönelik beklentiler
Yerli tüketiciye enerji verimliliği yüksek, kaliteli ürünler sunan Arçelik-LG; yurt içinde pazar payı liderliğini sürdürmeyi, yurt dışında ise Avrupa, Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Orta Doğu’da büyümeyi hedeflemektedir. Şirket ayrıca, yeni gelişmekte olan ticari klima segmentinde de yerli üretim ürün gamını genişleterek pazar payını giderek artırmaya ve liderliğini korumaya odaklı yatırım ve tasarım çalışmalarına devam edecektir.

arcelik-lg.com.tr