Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksarcelik-lg-klima

Arçelik-LG

2000 yılında 300 bin adet üretim kapasitesi ile başlayan Arçelik-LG, bugün yıllık 1,5 milyon adet üretim kapasitesi ve yıllık ortalama 691 personel ile yoluna devam etmektedir. Tedarik yapılan yan sanayide ise yaklaşık bin kişiye endirekt olarak istihdam sağlanmaktadır.

Arçelik-LG, Orta ve Yakın Doğu ile Avrupa’nın en büyük klima üreticisidir. Yenilikçi yaklaşımı, güçlü teknolojik altyapısı, geniş dağıtım ve servis ağı sayesinde Şirket, yurt içinde %50’den fazla pazar payıyla lider konumunu muhafaza etmektedir. Başta Afrika ve Orta Doğu pazarlarına olmak üzere klima üretiminin yaklaşık %40’ı ihraç edilmektedir.

Arçelik-LG pazarda artan rekabet doğrultusunda enerji verimliliği yüksek (A++ ve üzeri) ve daha uygun maliyetli yeni bir Inverter model geliştirerek 2017 sezonunda pazara sunulacak şekilde ar-ge çalışmalarını tamamlamıştır. Bu sayede AB ülkelerine ihracat uzun bir aradan sonra tekrar başlamıştır. Üniversite-Sanayi iş birlikleri kapsamında gerçekleştirilen Santez Projesi’yle “Akıllı-Etkileşimli Klima” ürünleri için tasarım aşamaları başarıyla tamamlanmıştır.

Ticari klima alanında fan-coil üniteleri, Arçelik-LG Ar-Ge biriminde tasarlanıp üretilmiştir. Böylelikle yerli üretim güvencesi ile ticari klima ürün gamı genişletilmiştir.

Arçelik-LG, eşanjör üretim alanındaki yeteneklerini kullanarak, Arçelik Kurutucu İşletmesi’nin yüksek verimli ısı pompalı kurutucuları için ithal ettiği eşanjörleri üreterek, enerji verimliliği daha yüksek kurutma makinalarının geliştirilmesine destek olmuştur. Bu sayede hem maliyet ucuzlaştırmaya hem de rekabetçiliğe önemli katkı sağlanmıştır.

LG’nin tüm dünyadaki klima fabrikalarında yapmış olduğu kalite denetlemesinde, Arçelik-LG klima fabrikası sektöründe 1’inci seçilmiştir.

2017 yılı beklenti, hedef ve stratejiler
Arçelik-LG yurt içinde pazar payı liderliğini sürdürüp Türk tüketicisine enerji verimliliği yüksek kaliteli ürünler sunarken, yurt dışında stratejik olarak Avrupa, Afrika, BDT ve Orta Doğu’da büyümeyi hedeflemektedir. Ayrıca yeni gelişmekte olan ticari klima segmentinde de yerli üretim ürün gamını genişleterek pazar payını giderek artırmak ve liderliğini korumak üzere yatırım ve tasarım çalışmalarına devam etmektedir.

arcelik-lg.com.tr