Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksdivan

Divan

​Divan Grubu; ulusal ve uluslararası 17 otel, 3 rezidans, 2’si yurt dışında olmak üzere 21 pastane, 45 fırın, 13 restoran, 3 stadyum ve 1 Eataly operasyonu, 2 ziyafet birimi ve Taşdelen’de bulunan çikolata, lokum ve unlu mamüller üretim fabrikası ile faaliyet göstermektedir.

Divan Grubu; bir arada yürüttüğü otel ve kafe-restoran işletmeciliği, üretim, rezidans yönetimi ve davet organizasyonu faaliyetleriyle sektörde geniş bir hizmet ağı sunmaktadır.

Ağırlıklı olarak şehir otellerinde hizmet veren Şirket, otelcilikte “Divan” markasına ek olarak “Divan Suites”, “Divan City” ve “Divan Express”; rezidans sektöründe ise “Divan Residence” ve “Managed by Divan” markaları ile yer almaktadır.

Şirket yiyecek-içecek sektöründe ise “Divan Brasserie”, “Divan Pub”, “Divan Cafeteria”, “Divan Patisserie” ve “In-Bakery by Divan” markaları ile hizmet vermektedir.

2017 yılı gelişmeleri
5 yıldızlı Divan Cizre Oteli 132 odası ile misafir kabulüne başlamıştır. Buna ek olarak; 556 ünitesi bulunan G-Marin Managed by Divan projesinde rezidans hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

Koç Üniversitesi Hastanesi Kafeterya ve In-Bakery by Divan açılışları gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Bahçeşehir’de 1 yeni pastane açılmış, Kızılay ve Kalamış pastaneleri yenilenmiştir.

Geleceğe yönelik beklentiler
2018 yılında;
• 82 ünitesi ile Mahall Ankara Divan Residence ve 214 ünitesi ile Mahall Ankara Managed by Divan (Ofis) projelerinin,
• 153 odası ile Divan Diyarbakır’ın,
• 121 odası ile Divan Express Kayseri’nin faaliyete geçmesi hedeflenmektedir.

Söz konusu açılışların ardından Divan Grubu’nun toplam otel sayısı 19’a, rezidans sayısı ise beşe ulaşacaktır.

​ 2018 yılında yeni açılışlarla pastane sayısı 22’ye, fırın sayısı ise 50’ye ulaşacaktır. Divan Pastaneleri, 2018 yılı başında Türkiye çapında penetrasyonunu artırmak ve daha çok müşteriyi Divan’ın lezzet ve kalitesiyle buluşturabilmek için e-ticaret platformunu hayata geçirecektir.

divan.com.tr

twitter.com/divandayiz 

facebook.com/divandayiz