Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksdivan

Divan

Divan Grubu ulusal ve uluslararası 17 otel, 3 rezidans, 2’si yurt dışında olmak üzere 23 pastane, 43 fırın, 13 restoran, 3 stadyum operasyonu ve Eataly operasyonu, 2 ziyafet birimi ile faaliyet göstermektedir. Şirket; otelcilik, üretim, davet organizasyonu, kafe-restoran işletmeciliğini bir arada yaparak sektörde sinerji yaratmakta; bu etkiyle başta otelcilik sektörü olmak üzere büyüme stratejilerini hayata geçirmektedir.

Ağırlıklı olarak şehir otellerinde hizmet veren Şirket, otelcilikte “Divan” markasına ek olarak, “Divan Suites” ve “Divan Express”; rezidans sektöründe “Divan Residence” ve “Managed by Divan” markaları ile yer almaktadır.

2016 yılında, G Tower Projesi’nde, Mahall Ankara Projesi’nde, Mahall Bomonti İzmir Projesi’nde “Divan Residence” markası ile rezidans markalandırma sözleşmesi; Mahall Ankara Ofis Projesi’nde “Managed by Divan” markası ile ofis markalandırma sözleşmesi imzalanmıştır.

2016 yılında, Katar, Dubai ve Ankara Koçkule olmak üzere 3 yeni pastane ve Ankara Safranhan Restaurant açılmıştır.

Divan 2016 yılında ayrıca, stadyum yiyecek-içecek servisleri sağlayıcısı olarak kontratlarına bir yenisi eklemiş; Vodafone Arena’nın yiyecek-içecek alanlarının 15 yıl boyunca münhasıran yetkili tek işletmecisi olmaya hak kazanmıştır.

2017 yılı beklenti, hedef ve stratejiler
Yapım aşamasındakiler dahil işletme anlaşması yapılmış toplam otel sayısı 27’ye ulaşmıştır.

G Marin Managed by Divan’ın 556 ünite ile 2017’nin ilk çeyreğinde ve Divan Express Cizre’nin 132 odası ile 2017’nin 3’üncü çeyreğinde faaliyete başlaması hedeflenmektedir.

2017 yılı ilk çeyreğinde BJK Stadyum içinde yer alacak 800 kişi kapasiteli yeni konsept Divan Restoranı “White Pepper by Divan”ın açılışının gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

divan.com.tr

twitter.com/divandayiz 

facebook.com/divandayiz