Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksinventram

İnventram

2010 yılında faaliyetlerine başlayan İnventram, buluş sahipleri ve girişimciler için Türkiye’de lider yatırım ve çözüm organizasyonu olmayı hedefliyor.

Erken Aşama Teknoloji Yatırım Şirketi
İnventram A.Ş., Koç Holding ve Koç Üniversitesi ortaklığı ile Nisan 2010’da kurulmuş bir erken aşama yüksek teknoloji yatırım şirketidir. Fikri Mülkiyet Hakları yönetimi, yatırımı ve ticareti konularında faaliyet göstermektedir. Girişimcilerin, buluşçuların ve şirketlerin projelerini hayata geçirerek, inovatif fikirlere finans ve yönetim desteği sunmaktadır. İnventram’ın amacı “disruptive” teknolojileri en doğru iş modelleri ile ticarileştirmektir. Bunun sonucunda fikri sermayeler toplumun hayat standardını yükseltecek ürün ve hizmetlere dönüştürülmektedir.

Koç Topluluğu’nun sanayi alanındaki liderlik tecrübesini, iş kültürünü, eşsiz AR-GE gücünü ve rakipsiz kanal yapısını, Koç Üniversitesi’nin uluslararası bilim kapasitesi ve dünya standartlarındaki kadrosuyla bir araya getirmiştir. Nesnelerin interneti ve sensörler, robotik teknolojileri, biyoteknoloji, nanoteknoloji, yapay zeka, büyük veri ve bulut sistemleri, otomotiv teknolojileri, elektronik ve dayanıklı tüketim, savunma sanayi teknolojileri İnventram’ın destek verdiği 9 teknoloji alanını oluşturmaktadır. Konularında uzman ve tecrübeli, akademi ve iş dünyasında fikir lideri olan 54 kişilik Danışma Kurulu’na sahiptir.

Kapsamlı iş tecrübesi ve teknoloji bilgisine dayalı değerlendirmenin, gelecek vadeden girişimleri keşfetmek ve onlara doğru şansı vermek için vazgeçilmez olduğuna inanan İnventram’a kuruluşundan bu yana gelen proje sayısı 4.800’ü aşmıştır. 2016 Eylül ayı itibarıyla 4 şirket yatırımı, 52 patent yatırımı, 10 patent lisanslama ve 23 teknoloji ticarileştirme iş ortaklığı mevcuttur.

inventram.com.tr