Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkskoc-sistem

KoçSistem

İş ve teknoloji dünyasındaki mega eğilimler doğrultusunda hem kendisinin hem de müşterilerinin dijital dönüşümünü gerçekleştiren KoçSistem, 2016 yılında da çalışmalarını bu odakta sürdürmüştür.

2016’da KoçSistem’in dijital dönüşüm yaklaşımı “NoW|New Opportunites World” konsepti geliştirilmiş ve “Akıllı Şehir” teması ile görselleştirilmiştir. Bu konsept çerçevesinde dijital dönüşümün kurumlar için barındırdığı fırsatların ve KoçSistem’in bu fırsatları adresleyecek çözümleri “Şimdi” sunduğunun altı çizilmiştir.

Bir taraftan hizmet sunduğu sektörlere yönelik dijital dönüşüm portföyünü oluştururken, diğer taraftan dönüşümün insandan başlayacağına olan inançla KoçSistem, bireysel ve kurumsal kültür dönüşümü programı “LeadNow” ile “Değişime Liderlik Eden Çalışan” gelişimine odaklanmıştır.

KoçSistem 2016’da sunduğu bilgi teknolojileri çözüm ve hizmetleri ile de pek çok projeyi başarıyla gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin en kapsamlı SAP kurumsal dönüşüm projesi TürkTraktör’de hayata geçirilirken; HSBC, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Allianz Sigorta teknoloji dönüşüm projeleri ile Trabzonspor Şenol Güneş Akyazı Stadyumu sayısal yayıncılık projesi gerçekleştirilmiştir. KoçSistem, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Zurich Sigorta, Çelebi Havacılık Holding, Nobel İlaç gibi yeni müşteri kazanımlarıyla

yönetilen hizmetler pazarında liderliğini sürdürmüştür. 2000 yılından beri İstanbul ve Ankara’daki veri merkezlerinden müşterilerine hizmet veren KoçSistem, 2015’te açılan 3’üncü veri merkezi “İstanbulOne”da 500 m2’lik veri merkezi alanını 2 katına çıkartarak, 2016 yılında da kapasitesini artırmaya devam etmiştir.

2016 yılında kendi yazılım ürünlerine yatırımlarını sürdürerek Mobil Ürün Ailesi “Mobile BusinessLine”, Nesnelerin İnterneti Platformu “Platform360” ve Finans İş Çözümleri ürünü “finaLease”i müşterilerine sunan KoçSistem, bu ürünlerden “finaLease” ile ilk projesini ise Aklease’de gerçekleştirmektedir.

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, 2015 yılı “Proje Kapasitesi”, “İş Birliği”, “Fikri Mülkiyet” ve “Personel Yetkinliği” alanlarındaki değerlendirmeleri sonucunda KoçSistem Ar-Ge ve Yenilik Merkezi’ni “En İyi Kapasite” ödülü ile onurlandırmıştır.

2017 yılı beklenti, hedef ve stratejiler
2016 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar ile geçen yıla göre cirosunu %19 artıran KoçSistem; 2017 yılında da, dijital dünyanın getirdiği fırsatlara odaklanarak, kendi geliştirdiği ürünleri, teknolojiyi hizmet modeliyle sunma vizyonu ve bütünleşik teknoloji projeleri ile paydaşlarına değer katmayı hedeflemektedir.

kocsistem.com.tr