Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkskoctas

Koçtaş

20 ilde 42 Koçtaş ve 21 Koçtaş Fix mağazasında 234 bin m2’lik satış alanı ile ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lideri olan Koçtaş, 2016 yılında 10 milyondan fazla müşteriye hizmet vermiştir. Koçtaş, ticari planını sürekli revize ederek müşterileri için destinasyon noktası ve akıllarına ilk gelen adres olma yolunda kategori/ürün yönetimi ve mağaza yenileme çalışmalarını 2016 yılında da sürdürmüştür.

Hızla gelişen teknoloji ve sosyoekonomik koşulların müşteri beklentileri ve alışveriş alışkanlıkları üzerindeki etkisini dikkate alan Şirket, ortalama 200 m2 satış alanına sahip Koçtaş Fix mağazaları, “Çoklu Kanal” alışveriş deneyimi, “Tıkla&Gelsin” kioskları gibi sektöründe ilk olan uygulamaların sahibidir.

Halihazırda tüm Koçtaş Fix mağazalarında bulunan ve ilave 16 bin ürüne erişim sağlayan “Tıkla&Gelsin” kiosklarının, önümüzdeki dönemde diğer mağazalarda yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

Ödüller ve başarılar
2016 yılında Brand Finance tarafından yapılan araştırmaya göre Koçtaş, “En Değerli İlk 100 Türk Şirketi” arasında 50’nci sırada yer almıştır. Koçtaş, yürüttüğü dijital pazarlama kampanyaları ile Uluslararası Mobil Pazarlama Derneği (MMA) tarafından verilen EMEA Smarties Ödülleri’nden promosyon kategorisinde “Gümüş Ödül” kazanmıştır.

Şirket ayrıca en yaratıcı reklamlara verilen Kristal Elma’da 5 ödüle layık görülmüş ve 11’inci Felis Ödülleri’nde Koçtaş, medya bölümü gazete kullanımı kategorisinde 1’inciliğe hak kazanmıştır.

Sosyal sorumluluk
Koçtaş “Daha güzel evler, daha güzel hayatlar“ vaadi ile açtığı yeni mağazalarıyla başlayan sosyal sorumluluk projelerine sürdürülebilir şekilde devam etmektedir. Bu kapsamda Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na bağışlarını 2016 yılında da sürdürmüştür.

Anadolu’da neolitik çağın (Cilalı Taş Devri) ilk ve en önemli arkeolojik buluntularından biri kabul edilen ve Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Çatalhöyük arkeolojik kazılarına 2012 yılından beri ana sponsor olarak destek vermektedir.

Koçtaş, Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı’na 2012 yılından bu yana desteğini sürdürmektedir. Çalışanların dünyaya gelen çocukları için TEMA vakfı ile birlikte 400’ü aşkın fidan dikimi yapılmıştır.

2017 yılı beklenti, hedef ve stratejiler
Koçtaş, yurt genelinde henüz yer almadığı şehirlere de öncelik vererek tüm paydaşlarına fayda yaratacak en uygun mağaza portföyü üzerinde çalışmayı sürdürmektedir. 2017 yılı içinde, açılışı planlanan 15 Koçtaş Fix mağazası bulunmaktadır.

 

koctas.com.tr

facebook.com/Koctas

twitter.com/Koctas

instagram.com/koctas

youtube.com/koctas

pinterest.com/koctas

linkedin.com/company/koctas

plus.google.com/+koctas