Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksram-dis-ticaret

Ram Dış Ticaret

Ram Dış Ticaret, Topluluk şirketlerinin gelişen piyasalarda desteklenmesi misyonunu 2016 yılında da sürdürmüştür.

Topluluk ana ve yan sanayi şirketlerinin kullandığı yassı çelik ürünlerinin merkezi satın alma yolu ile tedarik faaliyetleri artan bir hacimle sürdürülmüş ve 319 bin ton malzeme, Topluluk şirketleri ve yan sanayileri için önemli avantajlar sağlanarak temin edilmiştir.

Şirket, havacılık alanında temsilciliğini yaptığı Boeing ile faaliyetlerine devam etmiş; 2016 yılında Özbek Havayollarına 2 adet 787, Azerbaycan Havayollarına 1 adet 747 kargo uçağı, Türkmen Havayollarına 1 adet 737 teslimatı gerçekleştirmiştir.

Orta Doğu ve Afrika’da Ram, Birleşmiş Milletler ve diğer yardım kuruluşlarının açtığı ihalelere katılarak; savaştan etkilenen ülkelerde, çeşitli kullanıma yönelik araçlar ve tüketim malzemelerinin sığınmacılara ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamıştır.

2017 yılı beklenti, hedef ve stratejiler
Ram Dış Ticaret, Demir Çelik merkezi satın alma konusunda ölçek ekonomisi ile Topluluk şirketlerine sağlanacak faydayı artırarak sürdürmeyi ve yeni iş modelleri geliştirmeyi planlamaktadır.

Havacılık alanında 2017 yılı için 4 adet uçak teslimatı planlanmış olup, sektörle ilgili bölgesel yeni temsilcilikler alınması yönünde çalışmalar yapılmaktadır.

Topluluk şirketlerinin yurt dışı faaliyetlerinin koordinasyonu ve mal/hizmet ticaretine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Geliştirilecek inovatif ürünlerin ülkemiz ve bölge ülkelerinde satış ve pazarlamasına yönelik faaliyetler sürdürülmektedir.

ram.com.tr