Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksrmk-marine

RMK Marine

Süper yat, tanker, askeri gemi ve römorkör inşa projeleri üzerine yoğunlaşan RMK Marine, “Tasarım, Geliştirme ve Üretim için NATO Kalite Güvence Gerekleri”ni sağlayan tek özel sektör tersanesidir.

En büyük muharip gemi
RMK Marine, “Türkiye’de bugüne kadar realize edilmiş en büyük muharip gemi projesini üstlenmiş ve başarıyla tamamlamış özel sektör tersanesi” olma ayrıcalığını taşımaktadır. 2014 ve 2015 yıllarında teslim edilen 4 adet Sahil Güvenlik Arama Kurtarma gemisi, kendilerine verilen en zor görevleri başarıyla yerine getirmektedir.

İlkleri gerçekleştirmeyi sürdürmek
RMK Marine tarafından inşa edilerek 2014 ve 2015’te teslim edilen T.ESRA ve T.AYLİN asfalt tankerleri, bu alanda en büyük ve yenilikçi gemiler arasındadır. Bu proje ile Avrupa pazarında yaratılan ilgi sayesinde 2015 yılında 2 adet asfalt ve 1 adet kimyasal tanker satış anlaşması imzalanmıştır. Sektörün son 35 yıl içerisindeki en zor yılı olan 2016’da da, aynı müşteriden 1 adet kimyasal tanker siparişi; yerli bir müşteriden de 1 adet asfalt ve 1 adet kimyasal tanker siparişi alınmıştır. Bu gemilerin inşa süreçlerine 2016 yılında başlanmış, teslimlerinin de sırasıyla 2017, 2018 ve 2019’un ilk çeyreğinde yapılması planlanmıştır.

Süper yatta dünya markası
RMK Marine’in inşa etmiş olduğu Nazenin V, Karia ve Sarafin, süper yat sektörünün “Oscar”ı olan “Dünya Süper Yat Ödülleri”nde “Jüri Özel Ödülü”ne layık görülmüştür. 2015 ve 2016 yıllarında geliştirilen özgün tasarımlar ile 50 metre üstü boylardaki teknelerin pazarlanması 2017 yılının öncelikli iş hedefleri arasındadır.

2017 yılı beklenti, hedef ve stratejiler
Türk Deniz Kuvvetleri için ihale edilmeleri beklenen Türk Tipi Hücumbot ve 600 sınıfı Sahil Güvenlik Gemisi projeleri stratejik iş hedefleri arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra, üzerinde çalıştığı;

• Çevreye duyarlı ve düşük işletme giderli ticari gemi projeleri,
• Özgün tasarım süper yat projeleriyle pazarda uzun soluklu, güvenilir, katma değer sunan çözüm ortağı olma özelliğini,
değişmez iş hedefi olarak benimsemiştir.

rmkmarine.com