Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkssetur-marinas

Setur Marinaları

Setur Marinaları; Kalamış ve Fenerbahçe, Yalova, Ayvalık, Çeşme, Kuşadası, Gökova Ören, Marmaris, Finike, Kaş, Antalya ve Midilli Marina olmak üzere toplam 11 marinada yatçılara dünya standartlarında hizmet vermektedir. Yurt içinde 5.801, yurt dışında 257 olmak üzere toplam 6.058 teknelik kapasitesiyle ve yurt içinde %25 pazar payıyla liderdir.

Setur Marinaları, sahip olduğu marinalarda yatçılara denizde ve karada konaklama, travel lift, alt yıkama, elektrik-su, kiracıları aracılığı ile restoran, market, alışveriş, akaryakıt ve teknik bakım hizmetleri sunmaktadır.

Mayıs 2014’te yapılan Kalamış ve Fenerbahçe Marinaları özelleştirme ihalesini, verdiği en yüksek teklifle (664 milyon ABD Doları) Setur Marinaları şirketlerinden Tek-Art A.Ş. kazanmıştır. Ancak, imar planına ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verilmesi nedeniyle Tek-Art A.Ş. ihaleden çekilmiştir. Diğer katılımcıların da çekilmesi üzerine ihale iptal edilmiş olup, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yeni ihale çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılı beklenti, hedef ve stratejiler
Setur Marinaları, Türkiye’deki lider pozisyonunu pazar payını büyüterek korurken, yurt dışında da marina sayısını artırarak uluslararası bir marka haline gelmeyi hedeflemekte, bu amaçla yurt içi ve yurt dışında ortaya çıkan imkanları yakından takip etmektedir.

seturmarinas.com