Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksaygaz

Aygaz

​​1961 yılında kurulan Aygaz, LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk ve tek şirket konumundadır. Şirket, İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri sıralamasında 14’üncü sırada yer almaktadır.

2003 yılından beri gerçekleştirilen bağımsız araştırma sonuçlarına göre Aygaz, hem tüpgaz hem de otogaz segmentlerinde sektördeki en yüksek müşteri memnuniyetine sahip marka unvanını kesintisiz bir biçimde sürdürmektedir.

Etkin bayi ve dağıtım ağıyla hizmet sunan Aygaz sektör liderliğini sürdürmüştür.
Aygaz 2017 yılında, yeni bir rekorla 2,2 milyon ton toplam LPG satışı gerçekleştirmiştir.

Türkiye çapında Aygaz ve Mogaz markalarıyla hizmet veren Aygaz’ın 2.300’ün üzerinde tüpgaz satış noktası bulunmaktadır. Şirket; etkin bayi yapılanması, bayilerine ulaştırdığı teknolojik altyapı ve kurumsallaştırdığı iş kültürüyle, tüpgaz pazarında hem müşteriye yakınlığı hem de hizmet hızı ve kalitesiyle rekabet üstünlüğünü sürdürmektedir. Aygaz, %41 pazar payı ile tüpgaz sektöründeki liderliğini 2017 yılında da korumuştur.

1.700’ün üzerinde lisanslı otogaz istasyonuyla Türkiye’nin en yaygın otogaz dağıtım ağına sahip olan Aygaz’ın 2017 yılındaki otogaz satışları 759 bin ton olarak gerçekleşmiştir.

Yatırımlar
Aygaz ve bağlı ortaklıkları; 2017 yılında ağırlıklı olarak tesis modernizasyon, yeni otogaz istasyonları, tüp, çevre ve güvenlik başlıklarında olmak üzere 112 milyon TL tutarında yatırım harcaması gerçekleştirmiştir.

Geleceğe yönelik beklentiler
Aygaz’ın ana hedefi, Türkiye ve potansiyel pazarlara LPG ve doğal gaz alanlarında enerji çözümleri sunan öncü şirket olmaktır.

Aygaz’ın stratejik önceliklerinde;
• Sektörün itibarlı, güvenilir ve tüketiciye en yakın markası olmanın sorumluluğuyla geleceğe yatırım yaparak,
• Yüksek güvenlik standartlarını ve ürün kalitesini ön planda tutarak,
• İnovasyon ve dijitalleşmeyi odağına alan çözümler ile yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirerek,
LPG pazarındaki lider konumunu sürdürmek;
• Yurt içi ve yurt dışında satın alma, birleşme ve yatırım fırsatlarını değerlendirerek,
• LPG’nin temininden satışına kadar tüm süreçlerde verimliliği artırarak,
• Tüm paydaşlar için değer yaratmayı hedefleyerek,
Aygaz’ı mevcut konumunun ilerisine taşıyacak sürdürülebilir büyüme sağlamak yer almaktadır.

Aygaz Doğal Gaz
2004 yılında kurulan ve Aygaz bağlı ortaklığı olan Aygaz Doğal Gaz, Türkiye doğal gaz piyasasının liberalleşmesi konusundaki gelişmelere paralel olarak sektördeki faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket, serbest tüketicilere boru hatları üzerinden doğal gaz satışı ve boru hatları üzerinden doğal gaz kullanamayan tüketicilere de özel taşıma araçları ile sıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) toptan satışı ve iletimi konusunda faaliyet göstermektedir. Aygaz Doğal Gaz, 2017’de 1,4 milyar m3 satış gerçekleştirmiştir.

aygaz.com.tr