Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksopet

Opet

​​1992 yılında Öztürk Ailesi’nin kurduğu Opet, 2002 yılından bu yana Öztürk Grubu ve Koç Grubu tarafından müşterek olarak yönetilmektedir. Şirket, akaryakıt dağıtım sektöründe perakende satışlar, ticari ve endüstriyel yakıt satışları, depolama ve uluslararası ürün ticareti alanlarında faaliyet göstermektedir. 800’ü aşkın çalışana, Sunpet markası ile birlikte 1.560 adet istasyona ve 1,1 milyon m3 depolama kapasitesine sahip olan Opet, 5 terminali ile Türkiye genelinde yaygın bir hizmet ağını yönetmekte, müşterilerine üstün nitelikli ürün ve hizmetler sağlamaktadır.

Opet ayrıca, Alman madeni yağ şirketi Fuchs ile %50-50 ortaklığı Opet-Fuchs kanalıyla madeni yağların üretimi ve pazarlamasını, Türk Hava Yolları (THY) ile %50-50 ortaklığı THY-Opet ile de jet yakıtı ikmali ve satışını yapmaktadır.

Opet, 2017’de 2’ncilik konumunu korumuştur.
2017, Opet’in etkin konumlanmış bayi ağı ile satışlarını pazar büyümesinin üzerinde artırdığı bir yıl olmuştur. Şirket, beyaz ürünlerde %17,8, siyah ürünlerde ise %24,2 pazar payı ile 2’ncilik konumunu korumuştur.

Opet, kur ve fiyat hareketlerine karşı geliştirdiği etkin risk politikaları çerçevesinde güçlü finansal sonuçlar kaydetmiştir.

Türkiye’deki tüm havalimanlarda yerli ve yabancı pek çok havayoluna hizmet veren Opet iştiraki THY-Opet, konjonktürel şartlara rağmen bir önceki yıl elde ettiği 3,7 milyon m³ jet yakıtı satışı seviyesini 2017 yılında da korumuştur.

“Kusursuz Hizmet Anlayışı” ile sektöründe tüketicinin ilk tercihi olmayı hedefleyen Opet, bu hedefi gerçekleştirmek amacıyla birçok alanda yeni projeler uygulamaya koymaktadır.

Opet, sosyal sorumluluk yaklaşımıyla sektöründe fark yaratmaktadır.
Opet, finansal başarılara imza atmanın yanı sıra tüm paydaşları ve toplum için katma değer yaratmayı ve çevresel etkisini en aza düşürmeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda sosyal sorumluluk projeleri geliştiren ve uygulayan Şirket, “Tarihe Saygı”, “Yeşil Yol”, “Örnek Köy”, “Temiz Tuvalet” ve “Trafik Dedektifleri” gibi birçok başarılı çalışmayı hayata geçirmiştir.

Geleceğe yönelik beklentiler
Opet, önceliği olan müşteri memnuniyetini koruyarak, kârlılıktan ödün vermeden sektörün üzerinde büyümeyi hedeflemektedir. 2018 yılının bu hedefler doğrultusunda gerekli yatırımların yapılacağı bir yıl olması beklenmektedir.

Şirket, dijital dönüşüm kapsamında da kararlı adımlar atarak, bu alanda rakiplerinin önünde yer almayı amaçlamaktadır.


opet.com.tr

facebook.com/opet

twitter.com/opettr