Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkskoc-finans

Koçfinans

Başta otomotiv sektörü olmak üzere dayanıklı tüketim ve hizmet sektörlerine kredi çözümleri sunan Koçfinans, iş ortaklarının finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bayi stok finansmanı, filo ve ağır vasıta gibi pek çok alanda kurumsal finansman da sağlamaktadır.

Koçfinans’ın 2017 yılı aktif büyüklüğü 4,2 milyar TL olmuştur.
Koçfinans 2017 yılında dijital dönüşüme, krediye entegre türev ürünlerde büyümeye ve otomotiv dışı perakende kredi alanlarında müşteri sayısını artırmaya odaklanmıştır. Şirket, başarıyla yürüttüğü çalışmalar sonucunda, otomotiv dışı kredilerde yeni müşteri kazanımını bir önceki yıla kıyasla %31 oranında artırmıştır.

Koçfinans, Koç Holding İnovasyon ve Dijital Dönüşüm programları kapsamında ilk olarak dijital şubesini hayata geçirmiş; anlaşmalı satış noktalarının verimlerini artırmaya yönelik mobil aplikasyonu “Pusula”yı da başarıyla uygulamaya almıştır. Ayrıca Şirket, ikinci el araç e-ticaret sitelerine entegre ettiği “E-KF 2. El” platformunu ve dijital ortamda doğrudan kredi başvurusu almayı sağlayan “Online Başvuru” platformunu devreye sokmuştur.

Koçfinans, kurum içi girişimcilik programı kapsamında, KOBİ’lere danışmanlık kredisi ve KrediEstetik olmak üzere iki projeyi hayata geçirmiştir.

Koçfinans, 2017 yılında bir önceki yıla oranla %15 büyüme sağlayarak 3,9 milyar TL kredi portföyüne ve 142 bin adet müşteri sayısına ulaşmıştır. Şirket’in 2017 yılı aktif büyüklüğü ise 4,2 milyar TL olmuştur.

Koçfinans’ın 2017 yılı kısa vadeli ulusal kredi notu (TR) A1+, uzun vadeli ulusal kredi notu ise (TR) AA (-) olarak belirlenmiştir.

Geleceğe yönelik beklentiler
Koçfinans, 2018 yılında kârlı büyümesini iş ortaklarıyla yakın iş birliği içinde sürdürecek, yenilikçi kredi çözümleriyle müşterilerinin hayallerini gerçekleştirmelerini kolaylaştıracaktır.

2018’de devam ettireceği kurum içi girişimcilik sürecini kurum dışındaki paydaşlarına da yaymayı hedefleyen Şirket, Fintech’ler başta olmak üzere yeni girişimleri yakından izleyerek iş birliği fırsatlarını değerlendirecektir.

Kredi süreçlerini dijitalleştirmek, müşteriye yeni erişim kanalları sunmak, kredi portföyünü çeşitlendirmek ve güçlü olduğu iş alanlarını korumak Koçfinans’ın 2018 için öncelik verdiği konulardır. Şirket ayrıca e-ticaret ve dijital alışveriş platformlarında müşterilerine iyi bir deneyim yaşatarak online kredi hacmini artırmayı planlamaktadır.

kocfinans.com.tr