Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkskoc-finans

Koçfinans

2016 yılı aktif büyüklüğü: 3,8 milyar TL
Müşterilere satış noktasında finansman alternatifleri sunmak üzere kurulan Koçfinans, başta otomotiv sektörü olmak üzere beyaz eşya, eğitim, motosiklet, konut ve ev geliştirme alanlarında kredi çözümleri sunmaktadır. Koçfinans; krediye konu olan ürün veya hizmetin satışını yapan bayiler kanalıyla, şubesiz bir yapıda finansal çözümler sunmaktadır.

Koçfinans, 2016 yılında otomotiv sektörüne yönelik yeni araç ve ikinci el araç finansmanı yanında filo kredileri ve bayi stok finansmanı ürünleriyle kredi portföyünü çeşitlendirerek bir önceki yıla göre %20 büyüme sağlamış ve 3,4 milyar TL kredi portföyüne ulaşmıştır.

Ev geliştirme ve eğitim sektörlerinde kullandırdığı kredilerle müşteri sayısını son 2 yıl içinde 2’ye katlamış ve müşteri portföyünü zenginleştirmiştir. Koç Holding’in “İnovasyon ve Dijital Dönüşüm” programları kapsamında, günümüzün yenilikçi ürün ve hizmetlerle hızla değişen, dijitalleşen dünyasında öne çıkmak hedefiyle, inovasyon ve dijital dönüşüm kültür yolculuğu ve farkındalık çalışmaları başlatılmış; “Yenişeyler İnovasyon Programı” kapsamında, şirket çalışanlarının yeni iş fikirleri, hayata geçirilmesi amacıyla projelendirilmiştir. Şirketin, 2016 yılı kısa vadeli ulusal kredi notu (TR) A1+’ya, uzun vadeli ulusal kredi notu ise (TR) AA-’ye yükseltilmiştir.

2017 yılı beklenti, hedef ve stratejiler
Koçfinans, 2017 yılında iş alanlarını ve hizmetlerini, “Koçfinans hayallerinin yanında” mottosuyla bireysel ve ticari müşterilerinin hayatının her alanında finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirerek, rekabetçi yapısını korumayı, müşteri odaklı ve yenilikçi projeleriyle pazardaki gücünü artırmayı hedeflemektedir.

2017 yılında, “Yenişeyler İnovasyon Programı”nın ikinci aşaması olarak açık inovasyon ile paydaşlarından ve girişimcilik ekosisteminden yeni iş fikirlerinin Koçfinans’a kazandırılması, müşteri ve satıcılarına tüm Koçfinans Hizmet kanallarından eşsiz deneyimler yaşatacak dijital çözümlerin hizmete sunulması planlanmıştır.

kocfinans.com.tr