Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksturk-traktor

TürkTraktör

​​Türk otomotiv sektörünün halen faaliyette olan ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, endüstriyel hayatına 1954 yılında başlamış; başta Amerika kıtası olmak üzere bugüne kadar 130’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla ülkemizin en önemli kuruluşlarından biri olmuştur. Faaliyetlerini modern tarıma yön verme vizyonu doğrultusunda yürüten Şirket, yıllık 50 bin adet traktör üretim kapasitesine sahiptir.

Türkiye traktör pazarındaki kesintisiz liderlik 11’inci yılına taşınmıştır.
TürkTraktör, dünyada satılan traktör sayısı bakımından 4’üncü büyük pazar olan Türkiye pazarında varlığını güçlü bir şekilde sürdürmektedir. Şirket, son 31 yılda toplam 19 kez pazar lideri olmuş; pazardaki kesintisiz liderliğini 11’inci yılına taşımıştır. 2017 yılında TürkTraktör, Türkiye’nin toplam traktör üretiminin %67’sini karşılamış; ihracatının ise %87’sini gerçekleştirmiştir.

Verimlilik ve teknoloji alanındaki çalışmalarla çiftçinin yanında olmaya devam edilmiştir.
2017’de, TürkTraktör ar-ge merkezi tarafından beş yıllık çalışmanın sonunda geliştirilen Tier 4 emisyon standartlarına uygun yeni 3 silindirli S8000 serisi motorlar, Türkiye’de ilk kez üretilmeye başlanmıştır. Yeni nesil elektronik kontrollü Tier 4 motorların kullanıldığı yeni New Holland T4S ve Case IH Farmall A serisi traktörlerin öncelikle Avrupa ve Kuzey Amerika’ya ihraç edilmesi planlanmaktadır.

TürkTraktör Finans, tarım sektöründe bir ilk olarak, “Tüm finansal işlemler tek çatı altında” mottosu ile 2017 yılında çiftçilere en pratik ve kolay kredi deneyimini yaşatmak üzere tasarlanmış ve hizmete sunulmuştur. Çiftçiler; traktör, tarım ekipmanı ve iş makinesi alımlarında TürkTraktör Finans’ın avantajlarından yararlanabilmektedir.

Yeni model traktörlerin geliştirme projeleri başarı ile tamamlanmıştır.
Yüksek güç kapasitesine sahip olan TT4.75 model (HP), T480B model ve TD4F model bahçe serisi traktörlerin geliştirme projeleri başarı ile tamamlanmıştır. TT4.75 ve T480B modellerin yerli pazarda, TD4F model traktörlerin ise Avrupa pazarında satışına başlanmıştır.

Ayrıca; TD4B bahçe serisi traktörler yenilenmiş platform yapısıyla, New Holland TR5 serisi TR5.105 ve TR5.115 olmak üzere iki yeni modelle, Case IH JXC serisi 55 HP, 65 HP ve 75 HP güçlerindeki 3 farklı modeline eklenen yeni donanım özellikleriyle ve tarım ekipmanları alanında da TD/JX traktörler için tasarlanan ön yükleyiciler pazara sunulmuştur.

Öte yandan, 2017 yılında müşteri deneyiminin iyileştirilmesine yönelik çeşitli projeler ve dijital dönüşüm projeleri devreye alınmıştır.

TürkTraktör, sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkıda bulunmaktadır.
TürkTraktör öncülüğünde başlatılan, kamu, üniversite, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör iş birliği ile hayata geçirilen örnek projelerden biri olan “Filizlerin Mucizeleri Projesi”, tarım ile otomotiv alanında kadın işgücü ve girişimciliğini artırmayı ve Türkiye’nin sürdürebilir kalkınma sürecinde kadınların oynadığı önemli role dikkat çekmeyi hedeflemektedir. Projede eğitim, istihdam ve tarımsal üretim olmak üzere üç farklı konu üzerinde farklı ve yaygın hedef kitlelerle çalışılmaktadır.

Geleceğe yönelik beklentiler
TürkTraktör, Türkiye’deki tarım politikaları ve traktör sektöründeki gelişmeler ışığında “Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım” mottosu ile çiftçinin ihtiyacına yönelik çözümler sunmaya devam edecektir. Daha teknolojik, daha yüksek beygir gücüne sahip, elektronik ve hidrolik sistemleri daha gelişkin, verimliliği artırılmış, kullanıcı dostu ve ergonomik traktörlerin geliştirilmesi ve maliyet odaklı çalışmalara hız verilmesi hedeflenmektedir.

turktraktor.com.tr