Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linksvkv-koc-ozel-lisesi

Koç Lisesi

​​​​​kocozellisesi.jpg

1988 yılında Lisesi, 1998'de de İlköğretim Okulu Vehbi Koç Vakfı tarafından kurulan Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi, çok kısa bir sürede Türkiye'nin en seçkin okullarından biri haline geldi. Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi, alanlarında yetkin Türk ve yabancı öğretmenleri ve başarılı programıyla en çok tercih edilen kurumlardan biri. On öğrenciye bir öğretmen oranıyla Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi,  Türk eğitim sisteminde öncülük görevi yapıyor ve diğer okullara örnek teşkil ediyor.​

1998 yılında açılan Koç Özel İlköğretim Okulu'nun Koç Özel Lisesi ile birlikte toplam mevcudu, ana sınıfından lise son sınıfa kadar 2025'e çıktı.. Okulun hedefi, gerek Türk gerekse uluslararası eğitim sistemlerini en iyi şekilde öğrencilere sunmak. Bu kapsamda İngilizce eğitimi ana sınıfında başlıyor ve yoğunluğu giderek artıyor. Lisede iki dilde eğitim yapılarak öğrenciler yurtiçi ve yurtdışı üniversitelere hazırlanıyorlar.

Bu çalışmalar güzel sonuçlar veriyor; her yıl %40-50 oranında öğrencimiz yüksek öğrenimleri için yurtdışındaki üniversitelere başvuruyor ve en iyi üniversitelere kabul ediliyorlar. Yurtiçinde ise öğrencilerimiz tercih ettikleri üniversitelere başarıyla yerleşiyorlar. Okulumuz, her ne kadar Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden öğrencileri bünyesinde barındırsa da, çoğunluğu İstanbul'da yaşayan öğrenciler oluşturuyor. Okuldaki gündüzlü öğrenciler dışında 6. sınıftan 12. sınıfa kadar isteyen öğrenciler, haftanın 5 günü yatılı kalarak okulun sağladığı olanaklardan tam olarak faydalanıyor ve hafta sonunda evci çıkıyorlar.

Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi (ECIS) ile Amerika Ulusal Üniversite Danışmanlığı Komisyonu'nun (NACAC) üyesi olan Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi'nde, 1994'ten beri IB (Uluslararası Bakalorya) programı da sunuluyor.


http://www.kocschool.k12.tr/