Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Skip Navigation Linkssunulan-haklar
Koç Holding Turkish Hakkında İnsan Kaynakları Koç Topluluğu Çalışanlarına Sunulan Haklar

Koç Topluluğu Çalışanlarına Sunulan Haklar

​​​​KoçAilem

KoçAilem programı, Koç Topluluğu çalışanlarının, Topluluk içi ve Topluluk dışı firmaların ürün ve hizmetlerinden avantajlı olarak faydalanmasını sağlayan bir uygulama.  KoçAilem kapsamında sunulan faydalar, gerçekleştirilen sosyal faaliyetler ve yürütülen sosyal sorumluluk projeleri ile çalışanlarımızın memnuniyetinin arttırılması, bağlılığının kuvvetlendirilmesi ve ortak bir Topluluk kimliği geliştirilmesi amaçlanıyor.

Koç Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı

Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı, Koç Topluluğu şirketlerinde çalışan ve aynı zamanda Sosyal Sigortalar Kurumu'na tabi olan personele "ek sosyal güvence ve yardım" sağlamak amacıyla 1 Kasım 1967'de kurulmuş munzam bir sosyal güvenlik kurumudur. Koç Topluluğu şirketlerinde çalışmaya başlayan herkes, işe girişte Koç Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı'na üye olabilir.

Üyelerine sağladığı yardım ve hizmetler şunlardır:​
 
•   Vefat, hastalık sebebiyle çalışamama ve maluliyet hallerinde Risk Teminatı,
​•    Emeklilik veya üyeliğin sona ermesi halinde:
            a) Toptan ödeme,
            b) Emekli aylığı ödemesi,
​•    Mesken edinme ve belirli ihtiyaçların karşılanması için finansman desteği,
•    Eş ve çocuklar dahil olmak üzere sağlık sigortası hizmeti. 

Üyeler vakfa dahil oldukları tarihten itibaren her yıl Vakıf Yönetim Kurulu tarafından tespit edilmekte olan kesenek tavanını aşmamak üzere her ay ücretlerinden belirli bir oranda kesenek primi ödüyorlar. Şirketler de aynı miktarda iştirak payını çalışanları adına vakfa yatırıyorlar.
 

Koç Topluluğu Spor Kulübü ve Spor Şenliği

Koç Topluluğu şirketleri arasında yakınlaşma sağlayarak, Topluluk kültürünü güçlendirmek, çalışanlarımızın beden ve ruh sağlıklarının gelişmesine katkıda bulunmak ve boş zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla, düzenlenen şenliğin bu yıl 27’ncisi gerçekleştirildi. Bu yılki şenliğe 13 farklı branşta, 3.700’ün üzerinde Topluluk çalışanı katıldı.

Çalışanlarımıza sağlanan sportif ve sosyal imkânların daha da ileriye taşınabilmesi için kurulan Koç Topluluğu Spor Kulübü Derneği, 2012 yılında bu yana faaliyetlerine devam ediyor. Dernek bünyesinde, çalışanlarımız ve aileleri için sportif organizasyonlar, branş okulları ve eğitimler düzenleniyor.

ktsk.com.tr