Koç'ta Hayat

İçinde Koç Var

Koç Kültürü ve Önceliklerimiz

Kurucumuz Vehbi Koç’un “En önemli sermayem insan kaynağımdır” felsefesi tüm insan kaynakları uygulamalarımıza ilham veriyor. Koç Topluluğu olarak toplumsal gelişimin ve ekonomik kalkınmanın yolunun daha mutlu çalışanlar ve daha mutlu iş yerlerinden geçtiğine inanıyoruz. İnsanı merkeze alarak gerçekleştirdiğimiz dönüşümle çalışan deneyimine odaklanıyor; eşitlik, dayanışma, çağdaşlık ve yaşam boyu gelişim değerlerinin üzerine inşa ettiğimiz yenilikçi bir insan kaynakları perspektifiyle hareket ediyoruz.

 

İçinde çağdaşlık var.

94 yaşında ama gencecik bir Topluluğuz. “Ülkem varsa ben de varım” fikri üzerinde yükselen asırlık bir çınar olarak geleneksel değerlerimize sahip çıkarken; zamanın ruhunu da iyi okuyor, çağın ve global değerlerin gerektirdiği aksiyonları hızla alarak yenilikçi ve modern yapımızı her an muhafaza ediyoruz. Geleceğe umutla bakıyor ve bizi en iyiye taşıyan tutkumuzu her zaman koruyoruz.

İçinde eşitlik var.

Eşitlik kavramını en büyük önceliğimiz olarak görüyor, eşitlikçi uygulamaları merkeze alıyoruz. Hiçbir fark gözetmeksizin tüm çalışma arkadaşlarımızın ihtiyaçlarına uygun iş ortamları oluşturmak için çalışıyoruz. Kadın-erkek, ofis çalışanı-saha çalışanı, mevki, unvan, deneyim, yaş farketmeksizin; üretim bandında, ofislerde, çağrı merkezlerimizde ya da mağazalarımızda görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımıza eşit olanaklar sağlıyoruz.

İçinde birliktelik var.

Çeşitliliğin gücüne inanıyor, bireysel farklılıkların kültürümüze katkısını önemsiyoruz. Çeşitliliğin temsil edildiği ve kişilerin kendilerini bir birey olarak değerli hissettiği iş yerlerinde verimliliğin arttığını görüyoruz. Bu yüzden, tüm Koçlular için fikirlerinin dinlendiği, başarılarının alkışlandığı, ilerlemelerinin önündeki tüm engellerin kaldırıldığı, özgür çalışma ortamları yaratıyoruz. Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan Topluluğu olarak çalışma arkadaşlarımızın her birinin kendisini Topluluğun değerli bir parçası olarak hissetmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

İçinde gelişim var.

Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde çok yönlü yetenekleri Topluluğumuza katmak; çalışma arkadaşlarımızın yaratıcılıklarını beslemek ve iş yaşamları boyunca gelişimlerine destek vermek önceliğimiz. Çalışma arkadaşlarımıza her gün değişen iş koşullarında başarılı olmaları için en uygun ortamı sunmaya odaklanıyoruz. Sürekli gelişimi Topluluğumuzu geleceğe taşıyacak olan büyük bir güç olarak görüyor; Koçlulara yarının dünyasında ihtiyaç duyacakları bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandırmak için çalışıyoruz.

Bizi Takip Edin

Koç Topluluğu İnsan Kaynakları resmi sayfası @icindekocvar hesabımızı takip etmek için tıklayın.