Faaliyet Alanları

Değer Katan Sponsorluklar

Değer Katan Sponsorluklar

Ekonomik kalkınma ile toplumsal kalkınmanın birlikte yürümesi gerektiğine inanan Koç Topluluğu kültür, sanat, spor, eğitim, sağlık gibi farklı alanlarda katma değer yaratmak ve ülkemizi uluslararası platformlarda tanıtabilmek için pek çok farklı proje yürütüyor.

İstanbul Bienali

Koç Holding, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Türkiye’deki en büyük çağdaş sanat platformu ve dünyanın en önemli dört bienalinden biri olan İstanbul Bienali’nin sponsorluğunu üstlenmiştir. İstanbul Bienali; çağdaş sanata ilişkin olarak özellikle gençlerde bilinç oluşturma, henüz tanışmamış kişileri çağdaş sanatla buluşturma ve var olan ilgiyi canlandırma hedefiyle 2007’den bu yana desteklenmektedir.

 

Koç Spor Fest

Koç Holding’in öğrencilere özel bir festival yaratmak amacıyla 2006’da başlattığı Koç Spor Fest (KSF) bugün, üniversiteler arasında düzenlenen en prestijli spor etkinliği ve Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor organizasyonu olma özelliği kazanmıştır. Sporun sağlıklı bireyler ve toplumlar yarattığı inancıyla Koç Holding, 2009’da Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlenmesi ile birlikte “Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları” KSF bünyesine katılmıştır.
 

Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması

Koç Holding, farklı sanat dallarının toplumsal gelişimine ve yurt dışında ülkemizin farklı alanlarda başarıyla temsil edilmesine destek vermek amacıyla, 2008’den bu yana Karikatürcüler Derneği’ne Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması için ana sponsorluk desteği vermektedir.

İlgili sayfalar