Koç'ta Hayat

Koçlu Olmak

Koçlu Olmak

Dünyanın en çok çalışılmak istenen şirketleri arasında yer almamızın en önemli sebeplerinden birinin, çalışan deneyimine verdiğimiz önem olduğuna inanıyoruz. Yaklaşımımızı kültürümüze en uygun şekilde ve en iyi global uygulamaları inceleyerek oluşturuyor; deneyim adımlarımızı insan odaklı tasarım prensipleriyle şekillendiriyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın içgörülerini topluyor, tüm aksiyonlarımızı bu içgörülerden yola çıkarak planlıyoruz. Sürekli yaptığımız ölçümlemelerle eksik olduğumuz alanlarda kendimizi yeniliyor; tüm Koçlular için kusursuz bir çalışan deneyimi yaratmayı hedefliyoruz.

Öne Çıkanlar

Koç Topluluğu’ndaki tüm iş fırsatları kockariyerim.com’da! 

“Dünyanın En İyi İşverenleri” Listesinde Türkiye’yi Temsil Eden Tek Şirketiz.

Dünyanın iş ve ekonomi alanında önde gelen kuruluşlarında Forbes'un yayımladığı “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinde, 7 yıldır üst üste ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz. Dünyanın en iyi işverenlerinin sıralandığı bu küresel listede, Koç Holding olarak ülkemizi temsil eden tek şirket olmanın gururunu yaşıyoruz.

İşin Geleceği, Geleceğin İşi

Dijital dönüşüm, teknolojik gelişmeler, pazarlardaki önceliklerin ve çalışanların beklentilerinin hızla değişmesiyle birlikte, iş yapış şekilleri benzersiz bir dönüşüm geçiriyor. Biz de Koç Topluluğu olarak çalışma arkadaşlarımız için daha dinamik, esnek ve çevik iş ortamları yaratmak üzere ‘geleceğin esnek çalışma modelleri’ üzerinde çalışmalarımızı her geçen gün geliştirerek devreye alıyoruz. Gelişim fırsatlarından performans yönetimine kadar tüm süreçlerimizi de esnek çalışma modellerinin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde yeniliyoruz.

İş Yerinde Fırsat Eşitliği

Topluluk kültürümüzün en önemli yapı taşlarından olan “eşitlik” ve “Koçlu olmak” kavramlarından hareketle tüm çalışma arkadaşlarımız için ayrımcılıktan uzak bir iş ortamı sağlıyoruz. Cinsiyet, yaş, meslek, uzmanlık veya deneyimleri ne olursa olsun, tüm Koçluların kendilerini değerli ve eşit hissetmelerini önemsiyoruz.

Yaşam Boyu Gelişim

Çalışma arkadaşlarımızın gelişimlerine katkı sağlamak ve ilerlemelerinin önünü açmak, kurulduğumuz günden bu yana gurur duyduğumuz konuların başında geliyor. Sürekli değişimin esas olduğu günümüzde, sunduğumuz farklı eğitim olanaklarıyla, çalışma arkadaşlarımızı kişisel ve mesleki gelişim hedeflerini yakalamaları konusunda güçlendiriyoruz. Global iş birliklerimiz ve dijital teknolojiler aracılığıyla eğitim ve gelişim uygulamalarımızda eşit ve kapsayıcı olanaklar sunuyoruz.
 

Sağlık ve Yaşam Faydaları

Saha ya da ofis çalışanı farketmeksizin, tüm Koçlulara özel sağlık sigortası sağlıyoruz. Çalışma arkadaşlarımız ve kapsama dâhil ettikleri eş ve çocuklarıyla birlikte 168 bin kişiyi özel sağlık hizmetleriyle buluşturuyoruz. Koçluların sadece aktif çalışma hayatında değil, emekli olduktan sonra da Koçlu olmanın güvencesini yaşamalarını önemsiyoruz.

İşe Alım Deneyimi

Koç Topluluğu’na iş başvurusu yapan her adayı bu ailenin bir parçası olarak kabul ediyor, hiçbir ayrım gözetmeksizin eşit ve adil değerlendirme süreçlerine tabi tutuyoruz. Topluluğumuza başvuran her adayı sürecin her aşamasında mutlaka bilgilendiriyor, sürece dair tüm soru ve taleplerini özgürce paylaşması yönünde destekliyor ve adaylara açık, net ve anlaşılır geri bildirimler veriyoruz. Tüm işe alım süreçlerinin sadece gerekli yetkinliğe sahip kişiler tarafından yönetilmesini sağlıyoruz.

Ücret Yönetimi ve Esnek Yan Haklar

Topluluğumuzun ücret yönetim sistemi; iş büyüklükleri, piyasa verileri, ücret politikası ve performans parametrelerinden oluşuyor. Ücret yönetimi sistemine temel oluşturan iş büyüklüklerini, teknik iş değerlendirme ile belirliyoruz.

Takdir ve Ödüllendirme

Çalışma arkadaşlarımızın her gün aynı heyecanla çalışmalarını, pozitif enerjilerini yaymalarını ve bunu paylaşmalarını önemsiyoruz. Bu yüzden tüm çalışma arkadaşlarımız için adil bir şekilde takdir edildikleri ve ödüllendirildikleri iş ortamları yaratıyoruz. Ayrıca fark yaratan Koçluları ön plana çıkarıp ödüllendirmek üzere motive edici ek uygulamalara yer veriyoruz.

Bizi Takip Edin

Koç Topluluğu İnsan Kaynakları resmi sayfası @icindekocvar hesabımızı takip etmek için tıklayın.