Koçta Hayat

Yaşam Boyu Gelişim

Eğitim ve Gelişim Programları

Çalışma arkadaşlarımızın gelişimlerine katkı sağlamak ve ilerlemelerinin önünü açmak, kurulduğumuz günden bu yana gurur duyduğumuz konuların başında geliyor. Sürekli değişimin esas olduğu günümüzde, sunduğumuz farklı eğitim olanaklarıyla, çalışma arkadaşlarımızı kişisel ve mesleki gelişim hedeflerini yakalamaları konusunda destekliyoruz. Her seviyedeki çalışma arkadaşımız için Türkiye’de ve dünyadaki en iyi kurum ve kuruluşlarla birlikte tasarlıyoruz. Global iş birliklerimiz ve dijital teknolojiler aracılığıyla eğitim ve gelişim uygulamalarımızda eşit ve kapsayıcı olanaklar sunuyoruz.

Lead

"Eğitimde sınır yok." mottosuyla oluşturduğumuz LEAD eğitim platformumuz ile, dünyanın en iyi eğitim kurumlarıyla birlikte Topluluğumuza özel olarak mesleki ve kişisel gelişimi hedefleyen teorik ve deneyimsel eğitimleri çalışma arkadaşlarımıza sağlıyoruz. Koç Topluluğu’nda ofislerde görev alan her seviyeden çalışma arkadaşımızın sahip oldukları tüm potansiyeli açığa çıkararak onları geleceğe hazırlamayı hedefleyen LEAD çatısı altında, liderlik, iş yönetimi, mesleki-dijital yetkinlik ve kişisel gelişim gibi alanlarda, akademi ve iş dünyasının önde gelen eğitmenleriyle global nitel iklerde ve en güncel bilgileri bir arada sunuyoruz.

Koç Akademi

Çalışma arkadaşlarımızın yarının iş ortamında başarılı olmalarını sağlayacak yeni beceriler kazanmalarının, Topluluğumuzun ortak yetenek havuzunu büyütmede büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Topluluğumuzun online gelişim platformu Koç Akademi’yle hem ofislerde hem de sahada görev alan tüm çalışma arkadaşlarımıza ve ailelerine ihtiyaç duydukları farklı konularda, teknolojiden kişisel gelişime, aileden hobiye 12 binden fazla video eğitim içeriğine online erişim imkanı sağlıyoruz.

Eğitim İş Ortaklıkları

Kurduğumuz güçlü eğitim iş ortaklıklarıyla, çalışma arkadaşlarımızı değişen iş ortamının gerektirdiği becerileri kazanmaları ve Topluluğumuzun geleceğinin şekillenmesinde etkin rol üstlenmeleri için destekliyoruz. Yaşam boyu gelişim anlayışıyla ele aldığımız eğitim gelişim programlarımızda Harvard Business School, McKinsey, Udacity, Koç Üniversitesi, Columbia Business School, MIT, Oxford gibi dünyanın en iyi eğitim kurumlarıyla iş birlikleri yapıyoruz. Harvard Üniversitesi’nin dünyadaki en büyük partnerlerinden biriyiz. Her yıl üst düzey yöneticilerimizin ve potansiyel genç yeteneklerimizin Harvard Business School’daki özel eğitim programlarına katılmasını sağlıyoruz. Udacity ile yaptığımız iş birliğiyle, kodlamadan veri analizine uzanan geniş bir alanda teknik eğitim imkanları sunuyoruz. Piyasa değeri açısından dünyanın önde gelen online eğitim şirketlerinden Udacity’nin Türkiye’deki en geniş kullanıcı sayısına sahip Topluluğuz.

Rotasyon ve Gelişim Fırsatları

Çalışma arkadaşlarımıza 40’tan fazla ülkede, 10’dan fazla sektör ve 100’den fazla şirkette deneyim kazanma ve yeteneklerini geliştirme noktasında fırsatlar sunuyoruz. Rotasyon önemli odaklarımız arasında yer alıyor. Çalışma arkadaşlarımızın şirket içinde ya da Topluluk şirketleri arasında rotasyonuna imkân sağlayan projeler hayata geçiriyoruz. Topluluk şirketlerimizde 2 yılın üzerinde deneyim gerektiren açık pozisyonlar için Koçlulara öncelikli başvuru fırsatı sunuyoruz. Açık pozisyonları çalışma arkadaşlarımıza duyurduğumuz Koç Kariyerim portalıyla tüm Koçluların kariyer ve gelişimlerine yön vermelerine imkan sağlıyoruz. Bununla birlikte, çalışma arkadaşlarımız mevcut rollerinin yanı sıra farklı sektör ve şirketlerdeki projelerde dönemsel olarak yer alabiliyor ve kendilerini geliştirme şansı yakalıyor.