21.01.2024

Mustafa V. Koç'u Sevgi, Saygı ve Özlemle Anıyoruz

2 dk

21 Ocak 2016’da zamansız vedasıyla aramızdan ayrılan Mustafa V. Koç, vefatının yıl dönümünde Zincirlikuyu’da bulunan aile kabristanında düzenlenen törenle anıldı. Törene Koç Ailesi, Koç Topluluğu yöneticileri ve sevenleri katıldı.

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu yaptığı konuşmada, “Mustafa Bey’i ebediyete uğurlayışımızın 8’inci yıl dönümünde bir aradayız. Güler yüzü, merhameti ve hayat dolu mizacıyla, tanıştığı herkesin kalbinde iz bırakan Mustafa Bey’e erken veda etmenin derin üzüntüsünü hâlâ içimizde hissediyoruz. Vizyoner, iyimser ve vicdanlı kişiliğiyle Mustafa Bey, Topluluğumuzun ve ülkemizin gelişmesine katkıda bulunan örnek bir liderdi. Meseleleri sadece aklıyla değil, vicdanıyla da tartar; kararlarıyla çevresindekilere güven ve ilham verirdi. Samimiyeti, alçakgönüllülüğü ve çok yönlü kişiliği sayesinde onunla hiç tanışmamış insanların dahi saygısını ve sevgisini kazandı. Tüm bu güzel özelliklerini yüzümüzde bir tebessümle yâd ettiğimiz Mustafa Bey’in kıymetli hatırasını sonsuza dek yüreğimizde taşıyacağız ve yaşatacağız” dedi.

Aramızdan erken ayrılışının üzüntüsünü hâlâ en derinden hissettiğimiz Mustafa V. Koç'u sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.