Koç'ta Hayat

İş Yerinde Fırsat Eşitliği

İş Yerinde Fırsat Eşitliği

Topluluk kültürümüzün en önemli yapı taşlarından olan “eşitlik” ve “Koçlu olmak” kavramlarından hareketle tüm çalışma arkadaşlarımız için ayrımcılıktan uzak bir iş ortamı sağlıyoruz. Cinsiyet, yaş, meslek, uzmanlık veya deneyimleri ne olursa olsun, tüm Koçluların kendilerini değerli ve eşit hissetmelerini önemsiyoruz.

Koç Topluluğu’nda mavi-beyaz yaka ayrımı bulunmuyor. Şirketlerimizdeki yemekhane ve dinlenme alanlarından herkes eşit şekilde faydalanıyor. Sadece ofislerde çalışan arkadaşlarımıza değil, sahada çalışan arkadaşlarımıza da şirket e-postası açarak tüm Koçluların Topluluğumuzla ilgili bilgilendirme ve duyurulardan aynı anda haberdar olmalarını, Topluluk içi katılımcı süreçlerde oy kullanarak sonuçlar üzerinde belirleyici olabilmelerini sağlıyoruz. Saha ya da ofis ayırmaksızın, tüm çalışma arkadaşlarımıza, eş ve çocuklarını kapsama dâhil edebildikleri özel sağlık sigortası imkânı sunuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve en büyük kurumsal ayrıcalık platformu KoçAilem ile çalışma arkadaşlarımızın ve ailelerinin yanısıra, emeklilerimizin, bayilerimizin ve Koç Üniversitesi öğrencilerinin; hayatlarının her alanında kendilerini ayrıcalıklı hissetmelerini hedefliyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarlanan ve üye sayısı 150 bine ulaşan KoçAilem ile 15'in üzerinde sektörde, 200’den fazla markayla yaptığımız iş birlikleriyle, 15 bini aşkın fayda noktasında Koçlulara özel ayrıcalıklar sağlıyoruz. Tüm Koçlular bu ayrıcalıklardan eşit şekilde faydalanıyor. KoçAilem, indirimlerin yanı sıra, çalışma arkadaşlarımıza ve ailelerine hitap edecek kültürel ve sosyal birçok faaliyeti de kapsıyor. KoçAilem mobil uygulaması ile, çalışma arkadaşlarımızın kendi aralarında güvenli alışveriş yapabilecekleri dijital bir ikinci el platformu sağlıyor, ayrıca olası kan ihtiyacı durumunda birbirlerinden destek almalarına olanak sağlayan dijital çözümümüz KoçAilem Kan Kardeşliği Platformu'nu Koçluların kullanımına sunuyoruz.

Çalışma arkadaşlarımızı eğitim ve gelişim olanakları noktasında da eşitliyoruz. Topluluğumuzun online eğitim platformu Koç Akademi’yle tüm çalışma arkadaşlarımıza ve ailelerine ihtiyaç duydukları alanlarda video eğitim içerikleri sağlıyoruz. Hem ofiste hem de sahada çalışan arkadaşlarımız, kurumsal e-postaları ile giriş yapıp geleceğin uzmanlık alanları, kişisel gelişim, mesleki gelişim ve hobiler gibi birçok başlıkta 12 binden fazla eğitim videosuna, hem mobil hem de web üzerinden erişim sağlayabiliyorlar.

Toplumun her kesiminde spor ve sağlıklı yaşam faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasını hedefleyen Koç Topluluğu Spor Kulübü çatısı altında, Koçlulara özel sportif organizasyonlar, branş okulları ve eğitimler düzenliyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın beden ve ruh sağlıklarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen organizasyonların en büyüğü ise Koç Topluluğu Spor Şenliği. Kurucumuz Vehbi Koç’un 1989 yılında başlattığı Koç Topluluğu Spor Şenliği, artık uluslararası bir spor organizasyonu haline geldi. Dünyanın dört bir yanından 6.000’in üzerinde Koçlu sporcunun katıldığı şenlikte, sahalarda ve ofislerde çalışan arkadaşlarımız mevki ya da unvan fark etmeden aynı takımda yarışıyor..

Bizi Takip Edin

Koç Topluluğu İnsan Kaynakları resmi sayfası @icindekocvar hesabımızı takip etmek için tıklayın.