Koçlu Olmak

İşe Alım Deneyimi

Koç Kariyerim

Koç Topluluğu’nun yeni kariyer platformu Koç Kariyerim ile Koç Topluluğu’nda 10’dan fazla sektör, 100’den fazla şirketteki yurt içi ve yurt dışı iş fırsatlarının tümüne tek bir adresten ulaşmayı mümkün kılıyoruz. Koç Kariyerim’de, kullanıcı deneyimini odağa alarak; platformun sunduğu çeşitli fonksiyonlar ile Koçlular ve Koçlu olmak isteyen adaylarımızın işe alım deneyimini uçtan uca geliştirmeyi hedefliyoruz. Platforma Linkedin ile hızlı kayıt olma, detaylı ilan arama özelliğiyle aranan iş fırsatına kolayca ulaşma, başvurunun hangi aşamada olduğunu takip edebilme özelliklerini adaylarımıza sunuyoruz. Bununla birlikte, ilgilenilen şirket ve alan bilgilerini belirten kullanıcılarımıza uygun ilanları anında bildiriyor, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyoruz.

Aday Deneyimi

Koç Topluluğu’na iş başvurusu yapan her adayı bu ailenin bir parçası olarak kabul ediyor, hiçbir ayrım gözetmeksizin eşit ve adil değerlendirme süreçlerine tabi tutuyoruz. Topluluğumuza başvuran her adayı sürecin her aşamasında mutlaka bilgilendiriyor, sürece dair tüm soru ve taleplerini özgürce paylaşması yönünde destekliyor ve adaylara açık, net ve anlaşılır geri bildirimler veriyoruz. Tüm işe alım süreçlerinin sadece gerekli yetkinliğe sahip kişiler tarafından yönetilmesini sağlıyoruz. Koç Topluluğu şirketlerinden birine iş başvurusu yapan ve değerlendirme aşamalarından geçen bir adayı, farklı bir Topluluk şirketine başvurduğunda daha önce girdiği süreçlere tekrar dahil etmiyor; işe alım süreçlerini kalite odaklı ve objektif yöntemlerle yürütüyoruz.

Oryantasyon Deneyimi

İşe alım süreçleri tamamladıktan sonra başlayan oryantasyon programımız ile Topluluğumuza yeni katılan arkadaşlarımızın daha konforlu bir geçiş süreci yaşamalarını sağlıyoruz. Tüm oryantasyon süreçlerimizi dijital platformda yürüterek, Topluluk çapında homojen bir uygulama sağlıyoruz. Aynı zamanda Topluluğumuza katılan yeni çalışma arkadaşlarımızın işe başlarken ihtiyaç duyacakları evrak alışverişi ve benzeri iletişim ihtiyaçlarını bu platform üzerinden yürütmelerini sağlıyor;  zaman ve enerjinin verimli kullanılmasını sağlıyoruz.

Koç'ta Staj

Stajı işe alımın ilk aşaması, stajyerlerimizi ise birer “Koçlu adayı” olarak görüyoruz. Her yıl Topluluğumuza, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden başvuran öğrencilere, hem yurt içi hem de yurt dışındaki Topluluk şirketlerimizde staj imkânları sağlıyoruz. Her adayı eşit, adil ve objektif değerlendiriyor, verdiğimiz sorumluluklar ve sağladığımız sosyal haklarla stajyerlerimize yüksek nitelikli bir staj deneyimi yaşatıyoruz. Stajyerlerimizle ilişkimizi dönemsel olmaktan çıkarıp sürekli bir diyaloğa dönüştürüyor; stajla başlayan ilişkinin bir iş ilişkisine dönmesini hedefliyoruz. 2020’de ilkini düzenlediğimiz, 29 Topluluk şirketimizin katılımıyla gerçekleşen Koç Topluluğu Dijital Kariyer Buluşmaları etkinliğimiz ile, üniversiteli arkadaşlarımıza şirketlerimizin insan kaynakları uzmanları ve yöneticileriyle online görüşmeler yapma, şirketlerimizin sağladıkları kariyer olanaklarıyla ilgili detaylı bilgi edinme ve şirketlerimize staj başvurusunda bulunma imkanı sağlıyoruz.

Bizi Takip Edin

Koç Topluluğu İnsan Kaynakları resmi sayfası @icindekocvar hesabımızı takip etmek için tıklayın.