Koçlu Olmak

Ücret Yönetimi ve Esnek Yan Haklar

Topluluk Ücret Yönetimi İlkeleri

Topluluğumuzun ücret yönetim sistemi; iş büyüklükleri, piyasa verileri, ücret politikası ve performans parametrelerinden oluşuyor. Ücret yönetimi sistemine temel oluşturan iş büyüklüklerini, teknik iş değerlendirme ile belirliyoruz. Unvan ve kişiden bağımsız, işin içeriğine dayalı bir değerlendirme sistemi uyguluyoruz. İş değerlendirme sürecinde tüm işlerin, iş hedeflerine ulaşılmasındaki katkısını ölçen ve sorumluluk seviyelerine göre sıralanmasını sağlayan uluslararası bir sistem kullanıyoruz. Değerlendirmeler sonrasında, kademeler bazında ücret politikalarımızı belirliyoruz. Topluluk genelinde ulusal ve uluslararası piyasa araştırmalarıyla ücret piyasalarını yakından takip ediyor; piyasa analizleri neticesinde adil ve rekabetçi bir ücret politikası uyguluyoruz. Başarıyı tereddütsüz bir şekilde ödüllendirmeyi ve bunu Topluluğumuzun tüm çalışanları için sürdürülebilir kılmayı önemsiyoruz.

Esnek Yan Haklar

Ücret yönetiminin ek faydalarla desteklenmesi adına, çalışma arkadaşlarımızın beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda esnek yan haklar uygulamalarına yer veriyoruz. Esnek yan haklar programımız Flextra ile çalışma arkadaşlarımızın haklarını ihtiyaç duydukları yönde, özgürce kullanabilmelerini sağlıyoruz.

Bu program, çalışma arkadaşlarımıza, Koç Topluluğu tarafından verilen mevcut yan faydalarını kişisel ihtiyaçlarına göre tekrar düzenleme fırsatı sağlıyor. Sigortadan elektronik eşyalara, konaklamadan alışveriş bakiyelerine kadar 30’a yakın markada 250’nin üzerinde yan hak alternatifi sunulan çalışma arkadaşlarımız, esnek yan hak bütçelerini bu alternatiflerde diledikleri gibi kullanabiliyor.

Bizi Takip Edin

Koç Topluluğu İnsan Kaynakları resmi sayfası @icindekocvar hesabımızı takip etmek için tıklayın.